Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Насіння власного збору 2024 буде доступно до продажу на сайті з грудня!🌸

Не всі міскантуси однакові: п’ять основних видів, що є базою для сучасних сортів

Не всі міскантуси однакові: п’ять основних видів, що є базою для сучасних сортів

Всі сорти міскантусів, які ви бачите у продажу, виведені на основі різних природних видів! Тож що це за види, чим вони відрізняються, які їх особливості, давайте розберемось.


  1. Міскантус китайський / Miscanthus sinensis

Самий розповсюджений вид міскантусу, на основі якого створені всі відомі нам сучасні сорти: Malepartus, Ballerina, Vanilla Sky, Gracillimus, Adagio, Zebrinus, Memori, Flamingo, Ferner Osten, та багато-багато інших. Всього зараз налічується більше 300 зареєстрованих сортів міскантуса китайського!!

Цей вид міскантусу не є агресивним, жоден сорт на його основі не повзе, не стріляє, росте компактною кочкою. Не вірте, якщо ви чуєте протилежне! 

Розмір, колір та форма кущів сортів на основі міскантуса китайського - має безліч варіацій! Від карликових форм до 50 см (Gnome, Cute One), до середніх 1-1,2 м (Ferner Osten, Yaka Dance, Red Chief, Adagio, Purple Fall, Polonus), до високих та дуже високих до 1,6-2  м (Vanilla Sky, Federweiser, Ballerina, Graciella, Gracillimus)

Є і екзотичіні смугасті сорти - Giraffe, Gold Bar, Strictus, Zebrinus, Variegatus -  і це все теж міскантус китайський! 

Всі міскантуси китайські відносяться до 5 зони зимостійскості (до -28 град)



  1. Міскантус гігантський / Miscanthus giganteus

Легендарний вид міскантусу-велетня, який насправді є гібридом Miscanthus sinensis і Miscanthus sacchariflorus (міскантус китайський та міскантус цукровоквітковий). В 1935 році всім відомий ботанік та селекціонер Карл Форстер зареєстрував вид, привезений з Японіі іншим ботаніком у 1930 р, як Miscanthus sinensis 'Giganteus'.

Висота цього виду досягає до 3,5-4 м. Має дуже широкий лист і в умовах України цей вид зацвітає дуже пізно восени або не зацвітає зовсім. 

Міскантус гігантський не є експансивним або агресивним! Він має таку ж круглу кочку, тільки більш рихлу і ширку, ніж міскантус китайський. 

На основі цього виду культивуються цікаві сорти-гіганти - Meidl, Alligator, Gilt Edge. Але і в чистому виді його часто використовують у сучасному ландшафтному дизайні.

Цей вид ще більш морозостійкий до 4 зони (до -34 град).



  1. Міскантус цукровоквітковий / Miscanthus sacchariflorus

Ось тут уважно - це ДУЖЕ агресивний потужний вид! Він росте не кочкою, а розповсюджується кореневищами, захоплюючи простір. 

У висоту може сягати до 2,4 м. Через цю агресивність, його майже не беруть за основу для селекціі. Але все ж на його основі є кілька сортів, але вони, як і їх нащадок, також мають експансивний характер росту і потребують обмежувача. Самий відомий сорт міскантусу цукровоквіткового, який найбільш компактний з усіх - Sommerfeder

Морозостійкість висока - 4 зона (до -34 град)



  1. Міскантус лютаріоріпарус / Miscanthus lutarioriparius

Цей сорт я не зустрічала в Україні, але, наприклад, у Польщі він активно вирощується і використовується у проектах. Можливо, скоро з’явиться і на нашому ринку.

Цей сорт помітний своєю незвичайною схожістю з бамбуком і сягає у висоту до 5 м! Нижні листя  в нього облітають, оголюючи міцні фіолетового відтінка стебла. Він, аналогічно до бамбука, є дуже експансивним, тому потребує дуже глибокого обмежувача.

Морозістійкий до -28 град.



  1. Міскантус олігостахіус / Miscanthus oligostachyus

Це цікавий низькорослий і компактний вид міскантусу, який має поки що тільки один відомий сорт “Nanus Variegatus”. Не агресивний. Формує компактний густий кущик з коротким листям, до 70-90 см у висоту. Викидає безліч коротких і негустих суцвіть.

Морозостійкість до -34 град (4 зона зимостійкості)


Малорозповсюджені два види:


Міскантус китайский загущений / Miscanthus sinensis var. condensatus 

Цей вид винесений в окремий таксон, так як має більш густий та потужний кущ, ніж міскантус китайський, лист широкий до 3-4 см, а також його зелене листя тримається довше, до самих холодів. Цей вид не цвіте або цвіте пізно у жовтні. 

Відомі варієгатні сорти на його основі: “Cabaret”, “Cosmopolitan” (зліва направо на фото)

Морозостійкість нижче - до -23 град (6 зона)



Mіскантус оголений / Miscanthus nudipes

Цей вид я взагалі не зустрічала в продажу, але він є! Цей вид родом з Гималаїв. Характерний невисоким ростом до 120 см та раннім цвітінням (в липні).

Досліджена морозостійкість  до -20 град.


Висновок: саме головне, не бійтесь міскантусівв саду! Як ви бачите, агресивні є тільки два види: цукровоквітковий та лютаріріпарус. І І саме через це їх майже не використовують у селекціі. Всі інші сорти і види - не агресивні, не експансивні! Дуже ахітектурні, ростуть кочкою, формуть виразні конуси та сфери!
Коментарі
Блог